پیشنهاد ویژه طراحی سایت فروشگاه اینترنتی
تلفن ثابت
تلفن همراه

طراحی سایت در شیراز

سوالاتی که نباید از یک طراح وب پرسید

اگر قصد دارید که یک وب سایت داشته باشید اولین قدم شما پیدا کردن یک تیم طراحی وب است. گروهی که بتوانند ایده های ذهنی شما را به واقعیت تبدیل کنند. امروزه طراحی وب به عنوان یک رشته تخصصی در دانشگاه های معتبر دنیا تدرس می شود و افراد تخصص های مختلفی را در این رشته کسب می کنند.


اگر برای طراحی وب سایت خود به یک تیم تخصصی مراجعه کنید فردی مسئول راه اندازی بخش ملموس و قابل رویت کار و پیاده سازی ایده های بصری شماست این بخش از کار را Front-End می نامند و در کنار این فرد تیم دیگری وجود دارد که طراحی پشت صحنه را بر عهده دارد که اصطلاحا ‌Back-End کار است. این فرد مسئول کنترل کیفیت «عملکرد های» وب سایت است، اینکه وب سایت شما اطلاعات را چگونه ذخیره می کند و آیا سیستم فروش آنلاین شما درست کار می کند یا نه… مثال هایی از کار آنها هستند.


مشکل بزرگ اینجا است که معمولا مشتری ها اطلاعات بسیار کمی در این مورد دارند. حالا تصورش را بکنید که در یک جلسه ملاقات بین مشتری (کاملا بدون اطلاع) و تیم طراحی وب چه اتفاق هایی رخ می دهد. اگر تجربه کارهای قبلی را داشته باشید می دانید که گاهی اوقات این جلسه ها به گونه ای می شود که انگار به دو زبان متفاوت صحبت می کنیم. گاهی اوقات هم سوالاتی توسط مشتریان پرسیده می شود که سبب از کوره در رفتن تیم طراحی خواهد شد!


اگر تصمیم به راه اندازی یک وب سایت دارید و به زودی با یک تیم طراحی وب برخورد خواهید داشت. اینها سوالاتی هستند که نباید از آنها بپرسید و خوب است از قبل جواب آنها را بدانید.


چه کسی سایت من را طراحی می کند؟
اگر شما با این مفاهیم آشنا هستید حتما می دانید در تیم های حرفه ای طراحان گرافیک، ظاهر وب سایت شما را طراحی می کنند. تخصص این افراد طراحی صفحاتی زیبا و کاربر پسند است. و فرد یا افراد دیگری به تناسب بزرگی پروژه، کدنویسی کار و ایجاد عملکردها را انجام می دهند.


آیا صفحه با یک انیمیشن فلش قشنگ تر نمی شود؟
عمر فلش به پایان رسیده و ما متحرک سازی ها را با جاوا اسکریپت و HTML5 انجام می دهیم.


آیا اگر رنگ پس زمینه را عوض کنیم بهتر نیست؟ شاید همین رنگ هم خوب باشد:
اگر برای طراحی وب سایت خود به ایده مشخصی نرسیدید بهتر است که وقت طراح و پول خود را هدر ندهید. شما باید از قبل در مورد کلیاتی مانند رنگ بندی، محتوای کلی و مخاطب اصلی وب سایت … به جمع بندی رسیده باشید، در غیر اینصورت با تکمیل ایده های شما در طول کار وقت زیادی از تیم اجرایی گرفته می شود و مسلما پول و انرژی شما نیز هدر می رود.


شما برای طراحی از جاوا استفاده می کنید؟
دقت کنید که «جاوا» و «جاوااسکریپت» دو زبان کاملا متفاوت هستند. اگر چه به نظر می رسد که به هم شبیه باشند اما هیچ ارتباطی به هم ندارند.


آیا بهتر نیست این منوها آبشاری باشند؟
در گذشته استفاده از منوهای آبشاری بسیار رایج بود اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی و ورود تبلت ها به بازار، دیگر استفاده از این منوها محدود شده است زیرا این نوع منو در ابزارهای جدید به دلیل عدم وجود موس در آنها کاربر را دچار اشکال می کند.


آیا تبدیل این وب سایت به یک اپلیکیشن برای اندروید و آیفون مشکل است؟
بله


آیا امکان دارد که وب سایت من امکان ارتباط RealTime داشته باشد؟
برداشتن چنین سنگ بزرگی واقعا برای شما ضرورت دارد؟ این امکان باطری ابزار شما و منابع سروری شما را به شدت به چالش می کشد و جز در مواردی که استفاده از این امکان برای شما واقعا ضرورت داشته باشد توصیه نمی شود.


مادربزرگم می گفت که وب سایت در اینترنت اکسپلورر ۶ خوب نمایش داده نمی شود!
کمتر طراح وبی وجود دارد که بتواند با صبر و حوصله در این مورد به شما توضیح دهد و ممکن است این سوال به اتمام همکاری شما منجر شود. عکس اصلی مطلب مربوط به یک طراح بعد از شنیدن این سوال است.

1394/10/05 - 16:50:36