پیشنهاد ویژه طراحی سایت فروشگاه اینترنتی
تلفن ثابت
تلفن همراه

طراحی سایت در شیراز

طراحی وب سایت فروش بلیط

خرید و رزرو بلیط از جمله خدماتی است که در محیط اینترنت و با استفاده از وب سایت  قابل پیاده سازی و اجرا است. امروزه در دنیا برنامه نویس های مجرب، تکنولوژی های برتر و نو را در ارائه خدمات خرید و رزرو بلیط به مشتریان عرضه می کنند. جدا از تکنولوژی یکی دیگر از موارد مهم در طراحی وب سایت هایی که با مسائل مالی و اطلاعات مهم سر وکار دارد امنیت اطلاعات و بالابودن قابلیت اطمینان پذیری برای مشتری است، یعنی با خیال آسوده بتواند با نرم افزار تحت وب ارتباط برقرار کند و سفارش خود را ثبت کند و سیستم عملیات مرتبط را به خوبی اجرا کند، اگر لازم باشد پیام های ضروری از قبیل پیامک و ایمیل را برای مشتری ارسال کند. سازو کار انواع نرم افزاهای رزرواسیون متفاوت است مثلا هر یک از موارد بلیط هوپیما، باشگاه، سینما، کنسرت با یکدیگر فرق دارد و حتی مشتری ترجیح میدهد که سفارش طراحی اختصاصی برای سایت مجموعه یا شرکت خود داشته باشد.

 

 

از دیگر موارد مهم در طراحی سایت های رزرواسیون این است که اطلاعات و گزارش های دقیقی به مدیر سایت ارائه دهد. به طور مثال سایت شرکت رجا یکی از سایت های بسیار خوب در زمینه فروش بلیط قطار است یا سایت پایانه از دیگر سایت های فروش اتوبوس بین شهری می باشد. سازوکار اینگونه سایت ها همگی بر اساس رزرو موقت و بعد از پرداخت رزرو نهایی است.

 

مکانیزه کردن فروش بیلط به بسیاری از خطا ها و اشتباه های هنگام فروش و پرداخت وجه را از بین می‌برد. فرض کنید شما یک مرکز تفریحی دارید که قرار است بلیط های مراجعه به آن مرکز را به صورت اینترنتی بفروشید. در بخش مدیریت می‌توانید قیمت هر بلیط را به همراه جزئیات مشخص نمایید، می‌توانید تاریخی را جهت پایان رزرو و خرید مشخص کنید یا تعداد فروش در هر روز را محدود نمایید.

 

 

سامانه  مدیریت فروش بلیط تحت وب:

این سیستم به 2 قسمت سمت مدیر و سمت کاربر تقسیم بندی میشود، که همه بخش های سمت کاربر بدون نیاز به عضویت و قبل دسترس است مانند (صفحه اول سایت، درباره ما، لیست همایش ها و یا سرویس ها) و سمت مدیریت که نیاز به ورود نام کاربری و رمز عبور برای مدیران سیستم است.

 

برگزاری توسط تهیه کننده:

در این قسمت یک اتفاق که از نوع (کنسرت، نمایشگاه، همایش، تئاتر و...) را با ویژگی های زیر میتوان تعریف کرد.             

نام برگزار کننده

نوع برگزاری (موسقی پاپ، سنتی، کلاسیک، تئاتر، جنگ، همایش، فیلم)

مکان برگزاری

زمان های برگزاری (سانس)

قیمت هر برگه بلیط

تاریخ شروع رزرو

تاریخ پایان رزرو

سقف بلیط قابل فروش

 

سفارش یا رزرو بلیط:

به معنی سفارش خرید و پرداخت نهایی و صدور بلیط در بخش سایت، در این بخش مکانیزم رزرو بلیط به صورت همزمان و تداخل رعایت می‌شود، این تکنیک برای زمانی اهمیت دارد که تعداد بلیط های باقی مانده از تعداد درخواست های همزمان بیشتر باشد و یک بلیط به 2 نفر همزمان فروخته نشود و در صورت پرداخت هزینه بلیط صادر می‌شود در غیر اینصورت به لیست بلیط های باقی مانده برگشت خواهد خورد.

ورود به حساب کاربری

انتخاب کنسرت یا اتفاق مورد نظر

ثبت خرید بلیط با توجه به مشخصات وارد شده که میتواند شامل یک نفر و چند نفر در یک سفارش باشد.

پرداخت الکترونیکی

ارسال پیامک سریال بلیط

ارسال ایمیل تصویر بلیط

قابلیت پرینت بلیط (شامل مشخصات خریدار، مشخصات کنسرت یا همایش و ...،  تاریخ و زمان اجرا، سریال بلیط، بارکد، توضیحات مورد نیاز ضمیمه)