پیشنهاد ویژه طراحی سایت فروشگاه اینترنتی
تلفن ثابت
تلفن همراه

طراحی سایت در شیراز

پنج کاری که باید در سئو از آنها دوری کنید

گاهی اوقات طراحان وب برای سئو کردن یک سایت کارهایی را انجام میدهند که نه تنها باعث بهینه شدن سایت نمی شود بلکه ضررهای جبران ناپذیری وارد می کند. در این مقاله قصد داریم به ذکر نباید ها در اجرای پروسه بهینه سازی بپردازیم. به خاطر داشته باشید افت رتبه وب سایت شما و عدم حضور در نتایج تا صفحات خیلی دور را پنالتی یا پنالایز شدن (penalize) می گویند.


تکنیک هایی که شما را برای پنالایز شدن آماده میکند:

 

1) لینک ها: دوری از مخفی کردن و فروش لینک ها:

ایجاد لینک های غیر قابل دیدن یا invisible ، به این معناست که شما به صفحه ای لینک میدهید ولی برای کاربران قابل مشاهده نیست. جلوگیری از نمایش داده شدن لینک ها به کاربران میتواند برای سایت شما مشکل ایجاد کند. همینطور خرید و فروش لینک کاملا باعث پنالتی شدن سایت شما می شود.

 

2) کلمات کلیدی: دوری از keyword stuffing:

اضافه کردن کلمات کلیدی بدون دلیل و به صورت اسپم گونه را keyword stuffing می گویند. این کار باعث میشود تا چگالی کلمات کلیدی شما درون یک صفحه به صورت اسپم بالا برود و در بعضی شرایط میتواند خیلی سریع باعث افت و پنالتی شدن سایت شما شود. این اتفاق بیشتر در استفاده زیاد از Tag ها رخ میدهد . همینطور این که یک مطلب را برای بالابردن تعداد کلمات درونی آن ویرایش کنید و چندین بار کلمات کلیدی خود را در آن فقط به دلیل افزایش رتبه بالاببرید، مصداق بارزی از keyword stuffing است.

 

3) صفحات: برگه های Doorway:

Doorway ها صفحاتی هستند که وقتی یک عبارت را جست و جو می کنید و بر روی یک نتیجه کلیک می کنید، صفحه ای باز میشود که نتیجه جست و جوی عبارت مورد نظر شما درون آن سایت را نمایش میدهد. این صفحات کاملا می توانند وبسایت شما را به صفحات دور انتقال دهند.

 

4) محتوا: هیچ گاه از محتوای تکراری یا Duplicate content استفاده نکنید:

ایجاد محتوای تازه و با کیفیت زمان می برد، برای همین بعضی از شرکت ها از محتوا های تکراری یا Scraped استفاده می کنند. به عبارت دیگر، آنها محتوا را از دیگر سایت ها کپی میکنند و به نام خودشان درون سایتشان قرار می دهند .البته اگر به صفحه اصلی که مطلب را از آن کپی میکنید لینک بدهید، جلوی پنالتی شدن شما تا حدودی گرفته میشود ولی در هر صورت، کپی محتوا کار درستی نیست، حتی اگر با لینک به مرجع باشد.

 

5) Page Cloaking:

Page Cloaking تکنیکی است که محتوای نمایش داده به کاربر با آن چیزی که روبات های موتور های جست وجو میبینند متفاوت است. یعنی اگر صفحاتی که کاربر و موتور های جست و جو میبینند متفاوت باشد، شما یک صفحه را به اصطلاح Cloak کرده اید. این تکنیک میتواند سایت شما را سریعتر از آن چیزی که فکرش را میکنید پنالتی کند.

1395/01/21 - 12:50:15