پیشنهاد ویژه طراحی سایت فروشگاه اینترنتی
تلفن ثابت
تلفن همراه

طراحی سایت در شیراز

رتبه اول گوگل به صورت تضمینی

رتبه اول گوگل به صورت تضمینی

رتبه اول گوگل به صورت تضمینی وعده ای است که برخی از افراد و شرکت های فعال در زمینه سئو به مشتریان خود می دهند. اما آیا چنین وعده ها و ضمانت هایی در عمل چقدر ضمانت اجرایی دارد و اصولا تا چه اندازه به واقعیت نزدیک است؟ این سوالی است که پاسخ آن را در این مقاله خواهید یافت.


اهمیت رتبه اول گوگل:

طبق آمارهای بدست آمده به طور متوسط رتبه اول گوگل دارای 36% کلیک است و در واقع CTR آن 36% می باشد که اگر این آمار را با رتبه دوم که دارای CTR 14% میباشد مقایسه کنیم متوجه می شویم که رتبه اول گوگل بیش از دو برابر رتبه دوم کلیک خواهد خورد و به همین دلیل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

 

رتبه اول گوگل به صورت تضمینی:

اولین نکته ای که باید در مورد افرادی که ادعای قرار گرفتن سایت شما در رتبه اول گوگل را دارند در نظر گرفت این است که از لحاظ منطقی چنین وعده هایی تا چه میزان به واقعیت نزدیک هستند؟ به دو دلیل می توان اصل چنین موضوعی را زیر سوال برد:

- الگوریتم های گوگل در طول زمان تغییر می کنند بنابراین هیچ سئوکاری نمی تواند تضمین کند که همواره تغییرات را به طور صد در صد دنبال می کند و یک سایت همواره در رتبه اول گوگل باقی خواهد ماند.

- قدرت رقبای سایت شما در حال تغییر است و ثابت نیست، بنابراین ممکن است در مدت زمانی که سئو کار به شما وعده داده است رقبای سایت شما نیز بیکار نباشند و رتبه آنها نیز بهبود یابد.

با توجه به دو دلیل فوق می توان نتیجه گرفت که رتبه بندی گوگل دارای عواملی است که هیچ سئو کاری نمی تواند ادعا کند که همه آنها را می داند و به همه آنها واقف است. بنابراین تضمین رتبه اول گوگل امری خلاف واقعیت است.

 

رتبه اول گوگل:

چگونه متوجه شویم که فرد یا شرکتی که کار سئو سایت ما را انجام می دهد توانایی انجام این کار را دارد؟

روش های مختلفی برای کار سئو داریم، برخی از روش های سئو سایت روش های اسپم هستند و اصطلاحا به آنها سئو سیاه می گوییم. استفاده از چنین روش هایی برای بهبود رتبه سایت مشکلات زیادی را برای سایت شما در دراز مدت بوجود خواهد آورد و عواقب آن به راحتی قابل جبران نیست. بنابراین در درجه اول باید از سئو کار فوق بخواهید که دقیقا مشخص کند که چه مراحلی را می خواهد برای سایت شما انجام دهد و از او بخواهید که گزارش ماهیانه کارهای انجام شده و رتبه های شما در گوگل را برایتان ارسال کند.

پس از این مرحله نمونه کارهای انجام شده توسط شرکت فوق را بررسی کنید و از عملکرد مناسب این شرکت در دراز مدت اطمینان حاصل کنید. در نهایت هم بررسی وضعیت سئو آن شرکت در گوگل می تواند صحت و قدرت کار آنها را مشخص کند.

 

پیشنهاداتی که ممکن است یک سئوکار غیر حرفه ای به شما ارائه دهد به صورت زیر هستند:

- تغییر آدرس های سایت بدون اینکه عواقب آن را در نظر بگیرد و راه حل مناسبی برای این موضوع داشته باشد

- خرید بک لینک غیر مرتبط و انبوه بدون در نظر گرفتن عواقب آن و مشکلاتی که برای سایت شما بوجود خواهد آورد

- دادن وعده های رویایی مانند قرار گرفتن در رتبه اول گوگل در مدت زمانی کوتاه

- پیشنهاد تکرار بیش از حد کلمات کلیدی در داخل صفحات

- استفاده از روبات های ارسال بازدید و... (بازدید هیچ ارتباطی به سئو ندارد!)

- استفاده از روش های مختلف cloaking در سایت

- پیشنهاد تبادل لینک دو طرفه و بی مورد با سایت های مختلف

- و انجام هرگونه عملیات سئو سیاه بر روی سایت شما

 

پیشنهاداتی که یک سئو کار با تجربه ارائه می دهد عبارتند از:

- بهبود وضعیت قالب سایت و معماری آن (در برخی از مواقع حتی تغییر طراحی سایت)

- تولید محتوای مفید و مناسب

- انتخاب کلمات کلیدی مناسب بر اساس مخاطبین سایت شما

- انتشار مطالب در سایت های مرتبط

- فعالیت در شبکه های اجتماعی

- استفاده از رسانه های اجتماعی مانند ویدئو، ایجاد صفحه طرفداری و...

- فعالیت بر روی برندسازی اینترنتی سایت خود

- در نظر گرفتن نیازهای مخاطب و بهبود نرخ تبدیل سایت خود

 

آیا می توان صفحه اول گوگل را ضمانت داد؟

با توجه به مطالب گفته شده و همچنین در نظر گرفتن تجربه ای که سئو کار مورد نظر دارد قطعا ضمانت صفحه اول گوگل مشکلات مربوطه به ضمانت رتبه اول در گوگل را ندارد. زیرا احتمال اینکه سئو کار بتواند سایت شما در یکی از 10 رتبه صفحه اول گوگل بیاورد با توجه به تجربه ای که دارد بسیار بیشتر از این خواهد بود که رتبه خاصی را به شما ضمانت دهد.
بنابراین اگر سئو کار مورد نظر مشخص کند که چه برنامه ای برای سایت شما دارد و قرار هست چه کارهایی بر روی آن انجام دهد و صفحه اول گوگل را نیز ضمانت دهد، از نظر من چنین کاری مشکلی ندارد زیرا چنین موضوعی را میتوان ضمانت داد.

 

نتیجه گیری:

در انتخاب سئو کار خود دقت لازم را به خرج دهید زیرا سئو تاثیر بسیار زیادی بر روی موفقیت سایت شما خواهد داشت. سعی کنید آشنایی ابتدایی و منطقی با سئو داشته باشید تا فریب وعده های دروغین و دور از واقعیت افرادی که ادعای سئو کار بودن را دارند نخورید. از سئو کار سایت خود بخواهید برنامه مشخص و دقیق به شما ارائه دهد و از روش های سئو سیاه بر روی سایت شما استفاده نکند.

 

قطعا با انجام روش های صحیح سئو شما نیز می توانید در رتبه اول گوگل قرار بگیرید.

1397/03/21 - 10:59:02