پیشنهاد ویژه طراحی سایت فروشگاه اینترنتی
تلفن ثابت
تلفن همراه

طراحی سایت در شیراز

طراحی سایت و به کارگیری آن در بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی

اغلب کسب‌وکارهای کوچک، زمان و هزینه زیادی را صرف طراحی سایتی می‌کنند که نه‌تنها به کاربران تجربه کاربری خوبی می‌دهد، بلکه اطلاعات لازم را برای تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان داراست.


با توجه به هزینه‌هایی که کسب‌وکارها صرف فعالیت در بازاریابی اینترنتی می‌کنند، باید سخت بکوشید تا با طراحی سایت مناسب، بازار را برای کسب‌وکار خود پیدا کرده و نتایج مثبتی را برای آن رقم بزنید.

اما اگر بازدیدکننده کافی به سمت وب‌سایت شما نیاید چه؟ اگر وب‌سایت شما ترافیک جدیدی را به سمت خود هدایت نکند و یا در موتورهای جستجو نمایان نشود چه؟متأسفانه این شرایطی است که برای برخی از کسب‌وکارهایی که از مشاوران خوبی استفاده نمی‌کنند پیش می‌آید که نه‌تنها آزاردهنده است، بلکه می‌تواند بسیار هزینه‌بر هم باشد.

 

برای جلوگیری از این مشکلات و همچنین جلوگیری از به هدر رفتن منابع مالی و زمان، نکاتی را در این مقاله ذکر می‌کنیم که به شما کمک می‌کند تا سایت خود را در میان بازار هدف کسب‌وکار خود ترویج و گسترش دهید، ترافیک بیشتری به سمت وب‌سایت هدایت کنید، رنکینگ سایت خود را در موتورهای جستجو افزایش داده و کسب‌وکار خود را به سمت موفقیت سوق دهید.


بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو:

حقیقتاً سئو، بهترین گزینه و اولین قدم برای دریافت نتایج بهتری از سایت است. این نکته بسیار حیاتی و حائز اهمیت است که سایت شما باید برای موتورهای جستجو بهینه‌سازی شده باشد؛ زیرا که بدون سئو، سایت شما شانس بسیار کمی دارد تا بتواند میان خیل عظیم سایت‌هایی که از قبل بهینه‌سازی شده و به‌خوبی در رنکینگ قرار گرفته‌اند، قد علم کند و خودی نشان دهد.


نقشه سایت و فایل‌های Robot:

فایل‌های Robot (robots.txt) فایل‌هایی هستند که اسپایدرهای موتورهای جستجو وقتی سایتی را بازدید می‌کنند ابتدا به دنبال آن‌ها می‌گردند. آن‌ها نقش دعوت‌نامه‌هایی را ایفا می‌کنند که ابزارهای موتورهای جستجو را به نقاطی از سایت هدایت می‌کند که باید خوانده و بایگانی شوند.

 

فایل‌های دیگری که به اسپایدرهای موتورهای جستجو در پیدا کردن اطلاعات کمک می‌کند، نقشه سایت است Site Map. که در طراحی سایت نقش مهمی را ایفا می‌کند، با نشان دادن لینک‌های مناسب و فراهم کردن مسیری هموار برای اسپایدرهای موتورهای جستجو، فرایند یافتن اطلاعات و محتواهای سایت در صفحات مختلف را تسریع می‌بخشد.


Link Building:

بیش از 75% رنکینگ سایت در گوگل به لینک‌های ورودی اختصاص دارد که از سایت‌های معتبر به سمت سایت شما هدایت می‌شود.

گوگل سایت‌هایی که اقدام به خریداری لینک می‌کنند و یا جزو لیست لینک‌های اسپم هستند را تنبیه کرده و آن‌ها را از رنکینگ محروم می‌کند. سایت‌هایی که پر از لینک هستند و صفحات متعددی را به لینک‌هایشان اختصاص داده‌اند، جزو سایت‌های اسپم می‌شناسد و آنها را از رنکینگ محروم می‌سازد و تمام لینک‌هایی که در آن‌ها وجود دارد، اسپم شناخته می‌شود.

شما برای تبادل لینک باید سایت‌هایی را در نظر بگیرید که محتوای باکیفیت و مرتبط تولید می‌کند و دارای رنکینگ مناسب و محتوای معتبر است.


بازاریابی از طریق ایمیل:

شما می‌توانید با ارسال ایمیل‌هایی که محتوی مطالب مفید است وب‌سایت خود را ترویج دهید. افرادی که در سایت شما برای دریافت ایمیل و اخبار و مقالات ثبت‌نام می‌کنند، یکی از مهم‌ترین منابع شما محسوب می‌شوند. پس سعی کنید با ارسال ایمیل‌های مفید نظر آن‌ها را جلب کنید. در ایمیل‌های خود آدرس سایت را قرار دهید تا دسترسی به آن آسان باشد و آن‌ها را تشویق کنید که از سایت شما بازدید کنند.

در سایت خود حتماً به‌صورت مداوم و مرتب، محتوای تازه قرار دهید و از طریق ایمیل بقیه افراد را از این محتوای جدید مطلع کنید.


صفحه فرود در طراحی سایت:

در صورتی که شما از تبلیغات و یا یکی از روش‌های بازاریابی اینترنتی برای ترویج سایت خود استفاده می‌کنید، سعی کنید تا همیشه بازدیدکنندگان را به صفحه اصلی سایت خود نفرستید. صفحهٔ دیگری طراحی کنید که مرتبط با تبلیغ شما باشد و بازدیدکننده را به سمت آن هدایت کنید؛ تا اطلاعاتی را که به خاطر آن جذب شده است، راحت‌تر پیدا کند؛ و در نهایت می‌توانید در این صفحه، اطلاعات و لینکی از بقیه صفحات سایت قرار دهید که برای اطلاعات بیشتر به آن‌ها مراجعه کند.


در طراحی سایت کیفیت مهم‌تر است یا کمیت؟

ممکن است تعجب کنید اگر زمانی را صرف نوشتن یک مقاله باکیفیت و واقعاً با ارزش صرف کنید و با توجه به این مسئله به‌جای آن بدانید که می‌توانید زمان کمتری برای هر مقاله صرف کرده و تعداد بیشتری مقاله ایجاد نمایید.

 

فکر می‌کنید بازاریابی مقاله دقیقاً به چه چیزهایی نیاز دارد؟ کدام‌یک از این دو مورد در بازاریابی مقاله و ارسال آن به دایرکتوری‌ها مهم‌تر است – کیفیت یا کمیت؟!

پاسخ «هر دو» است، اما نه به آن صورتی که شما ممکن است فکر کنید. اولین کار شما این است که مقاله باکیفیت از مطالب آزاد تولید نمایید. اگر این کار را انجام ندهید مقاله شما منتشر نخواهد شد. انتشار و یا چاپ، هدف اصلی بازاریابی مقاله است. اگر اقدام به تهیه مقاله به‌صورت سرسری کرده که همراه با خطاهای املایی و دستور زبان است، باید بدانید که خیلی مورد استفاده برای شما نبوده و مفید نخواهد بود.

 

همچنین می‌توانید خوانندگان خود را وادار به فکر کردن کنید و نظرات آنها را نیز داشته باشید-افرادی که نظراتشان بر اساس مقالات شما شکل می‌گیرد. اگر مقالات شما به‌خوبی نوشته‌شده، اندیشمندانه و مفید بوده و ویرایش گردد، در این صورت یک تصور مثبت از شما در افراد ایجاد خواهد شد.

 

بعلاوه از سوی دیگر مقالات شما ممکن است گیج‌کننده و شلوغ باشد؛ این مسئله برای مقالات شما در صورتی اتفاق می‌افتد که شما غیرحرفه‌ای عمل نمایید. این امر باعث می‌شود که شما را زیاد جدی نگیرند.به نفع شماست که برای نوشتن مقالات ناب و قوی خود زمان کافی در نظر بگیرید.

 

در این مقاله به چند  مورد از مسائل مهم درباره بازاریابی مقاله اشاره می‌کنیم:

- هر مقاله نیاز به اصلاح، ویرایش و بررسی اشتباهات دستوری و خطاهای املایی دارد. گاهی ممکن است لازم باشد که این کار را تا چند روز ادامه دهید.
- در طراحی سایت مقاله شما باید سازمان‌دهی شود. استدلالات و نکات موجود در مقالات شما باید با یک شیوه و جریان منطقی مطرح شود.
- موضوع مطرح شده در مقالات شما نیز بسیار مهم است. مقاله شما باید به سؤالات خوانندگان پاسخ داده و یا مهارتی را به آنها آموزش دهد.

 

عنوان مقالات شما باید توجه خوانندگان را به خود جلب سازد. عنوان مقاله باید به‌وضوح آنچه در محتوای مقاله وجود دارد را بیان نموده و به‌صورت یک عبارت جالب و جذاب باشد.
در طراحی سایت مقالات شما باید اطلاعات جدیدی ارائه نماید. سعی نکنید فقط چیزی را بنویسید و صفحه را پر از کلمات نمایید، همان چیزی که اغلب افراد درباره آن می‌نویسند. به‌جای آن زاویه دید خود بر مسائل را به افراد ارائه کنید. اقدام به آموزش موضوعات از زاویه‌ای نمایید که دیگران آن را نمی‌بینند. این روش متد مناسبی در بازاریابی مقاله است. همچنین پاسخ به سؤالاتی که تا به حال جوابی برای آنها ارائه نشده نیز مناسب است.
اجازه دهید خوانندگان مقالاتتان راهنمای شما باشند. بسیاری از اوقات مشتریان و یا مخاطبان شما ممکن است سؤالات جالبی از شما بپرسند. اکثر مواقع نیز پاسخ شما به این سؤالات تکراری می‌تواند به‌عنوان مبنای مقالات شما مورد استفاده قرار بگیرد.

 

هرچقدر بیشتر و بیشتر بنویسید، این پروسه مقاله‌نویسی سریع‌تر و آسان‌تر خواهد شد. باوجود کسب تجربه بیشتر، دیگر مثل گذشته فرصت زیادی برای نوشتن مقالات صرف نخواهید کرد. همچنین مسئلهٔ کمیت نیز وجود دارد، فکر می‌کنید آیا مهم است که چه تعداد مقاله ارائه می‌کنید؟ بله مطمئناً اهمیت دارد. شما برای به دست آوردن نتیجهٔ مناسب از بازاریابی مقاله نیاز به این موضوع دارید که به‌اندازهٔ کافی و بر یک پایهٔ منسجم مقاله ارسال نمایید.

 

هنگامی‌که برای اولین بار این کار را شروع می‌کنید، ممکن است مسائلی وجود داشته باشد که نیاز به تمرین و کسب تجربه در آن برای شما باشد. اگر تعجب کردید که باید بر روی کیفیت و کمیت هر دو به یک اندازه در بازاریابی مقاله تمرکز کنید، پس سعی کنید اول بر روی کیفیت مقاله انرژی خود را متمرکز نمایید. هنگامی‌که سرعت پروسه نوشتن مقالات خود را پایین بیاورید، مقالات باکیفیت‌تری ارائه خواهید کرد. سپس می‌توانید بر روی تعداد کافی مقالات در طی یک ماه کار کنید.

 

به یاد داشته باشید که:

 

اثرات ترویج و گسترش سایت، تنها متوجه خود سایت نمی‌شود، بلکه به‌صورت کلی کسب‌وکار شما را نیز در بر خواهد گرفت.

 

1397/08/23 - 12:00:08