پیشنهاد ویژه طراحی سایت فروشگاه اینترنتی
تلفن ثابت
تلفن همراه

طراحی سایت در شیراز

اهمیت تصاویر در طراحی سایت

تصاویر در طراحی سایت

تصاویر ، تشکیل دهنده بخش بسیار مهمی از فضای قابل نمایش یک وب سایت می باشند و کیفیت ، میزان حجم و نوع آن ها تاثیر چشم گیری در استاندارد بودن و جذابیت هر چه بیشتر یک طراحی و ساخت سایت دارد .


فرمت GIF تصاویر :

این فرمت تعیین کننده تصاویر گرافیکی متحرک یا ثابت می باشد . این واژه کوتاه شده عبارت Graphics Interchange Format است و به معنای "قالب مبادله گرافیک" می باشد . یکی از مهم ترین قابلیت های این فرمت تصویری ، امکان ساخت تصاویر متحرک می باشد . با استفاده از نرم افزار های ویرایش تصاویر مانند نرم افزار فتوشاپ می توانید اقدام به ساخت و تولید تصاویر متحرک نمایید.

 

فرمت JPG تصاویر در طراحی وب سایت :

یکی از استانداردهای مورد استفاده برای فشرده سازی تصاویر در طراحی سایت ، فرمت JPG می باشد . این واژه کوتاه شده عبارت Joint Photographic Experts Group " نام سازمان تولید کننده این استاندارد " می باشد . این استاندارد به طراح سایت این اجازه را می دهد که با کمی تغییر در خصوصیات به حجم مناسبی برای انتشار تصویر در محیط طراحی وب سایت برسد . در این فرمت پس از تغییر خصوصیات برای فشرده سازی تصاویر ، کیفیت قبلی تصویر ازبین رفته و به کیفیت پایین تری از تصویر خواهیم رسید ، از این رو در تغییر خصوصیات با استفاده از این استاندارد دقت فرمایید . در به کارگیری این استاندارد برای تصاویری همراه با الگوها، متن  و سطوح با لبه های تیز بسیار دقت نمایید ، زیرا کم کردن خصوصیات به میزان زیاد موجب به هم ریختگی در لبه های سطوح و متن خواهد شد .

 

فرمت PNG تصاویر در طراحی سایت :

نام این فرمت کوتاه شده ی عبارت Portable Network Graphics می باشد و در سال 1996 به عنوان جایگزینی مناسب تر و پیشرفته تر برای فرمت GIF تبدیل شد . PNG فرمتی برای انتشار در محیط طراحی وب سایت است که برای کارهای چاپی کاربرد ندارد لذا از محدوده رنگ فایل های چاپی نیز  پشتیبانی نمی کند . یکی از جذاب ترین خصوصیات این فرمت برای توسعه دهندگان و طراحان وب سایت ، خاصیت " alpha channel " آن می باشد . این خاصیت موجب ایجاد تصاویر " Transparent " یا " زمینه شفاف " می گردد . از دیگر خصوصیات موجود در فرمت های GIF و PNG از دست ندادن کیفیت ظاهری تصویر پس از مراحل فشرده سازی و آماده سازی برای انتشار در طراحی سایت می باشد .

1397/08/23 - 14:32:59