پیشنهاد ویژه طراحی سایت فروشگاه اینترنتی
تلفن ثابت
تلفن همراه

طراحی سایت در شیراز

طراحی سایت با asp.ent

طراحی سایت با asp.ent

(ASP.NET) یک چارچوب کاربردی Web است که توسط شرکت مایکروسافت عرضه گردیده تا برنامه نویسان بتوانند برای ساخت سایت‌های Web و برنامه‌های Web پویا وسرویس‌های Web پویا وسرویس‌های Web XML از آن استفاده کنند. این بخشی از زیر ساخت.NET مایکروسافت و جانشینی برای تکنولوژی صفحات سرویس دهنده فعال (ASP) است. ASP مبتنی بر زبانهای مشترک در حال اجرا است که به برنامه نویسان اجازه می‌دهد کدهای ASP را با استفاده از هر زبان Framework.NET بنویسند.


 آنچه که در طراحی سایت با هر زبان برنامه نویسی اهمیت دارد، معرفی وب سایت به همراه محصولات و خدمات ارائه دهنده است. همچنین محتوا در وب سایت بایستی به صورتی قرار گیرند که در سئو سایت تاثیرات مثبتی داشته باشد.

 

asp.net یک برنامه نویسی تحت وب است که توسط شرکت مایکروسافت عرضه شد تا برنامه نویسان برای ایجاد صفحات وب، برنامه های تحت وب و سایر سرویس های وب پویا و یا وب xml از آن استفاده کنند. با استفاده از asp.net می توان اینترانت داخلی یک شرکت و یا یک سایت تجاری خیلی بزرگ را طراحی و پیاده سازی کرد. asp.net نسل جدید و ارتقا یافته asp(Active Server Pages) یعنی صفحات سرویس دهنده فعال است.

 

asp و asp.net تفاوت های اساسی با یکدیگر دارند که عبارتند از :

صفحاتasp از زبان های دستورالعملی Jscript یا VBScript استفاده می کنند و net از زبان های برنامه نویسی VisualBasic.net ، C#.net (سی شارپ) و script.net استفاده می کنند. البته سایر زبان های برنامه نویسی .net نیز توسط asp.net پشتیبانی می شوند.


asp دارای 5 کلاس استاندارد شامل Application Session, Serve, Request, Response می باشد این در حالی است که بدنه .net دارای بیش از 4500 کلاس آماده برای net است. این کلاس ها قادرند هر نیازی در برنامه نویسی را برآورده کنند.


یک فایل Asp شامل Text، اسکریپ ها و تگ های HTML است . asp.net قادر است به صورت پویا صفحات وب را ایجاد یا ویرایش نماید. به پایگاه داده دسترسی داشته و به پرس و جو های موجود در فرم ها پاسخ دهد.

 

پسوند فایل های asp بسته به ترکیبی که دارند متفاوت است:

فایل های Asp کلاسیک : .asp
فایل های NET : .aspx
فایل هایNET با ترکیب #Razor C :  .cshtml
فایل هایNET با ترکیب Razor VB :.vbhtml

صفحات وبی که با استفاده از asp.net تولید می شوند در اولین مراجعه فرد کامپایل شده و بر روی سرور نگهداری می شود تا در مراجعه بعدی کاربر از آن استفاده شود . به همین دلیل صفحات asp.net خیلی سریع اجرا می شوند. همچنین باعث کاهش ترافیک شبکه شده و کدهای آن از طریق مرورگر مشخصی نیستند.

 

نصب و راه اندازی:

توسط برنامه مایکروسافت ویژوال استودیو (Microsoft Visual Studio) برنامه asp.net نصب و راه اندازی می شود. قبل از نصب برنامه ویژوال استودیو بایستی کامپوننت IIS نصب گردد. پایگاه داده قابل استفاده در ویژوال استودیو عموما SQL Server  می باشد.  در حال حاضر نسخه های microsoft visual studio Pro 2017 و microsoft sql server 2017 توسط شرکت مایکرسافت عرضه شده است.

 

IIS  (Internet information server) یک کامپوننت رایگان شامل مجموعه ای از سرویس های داخلی جهت استفاده سرور است. این کامپوننت توسط شرکت مایکرسافت طراحی و عرضه شده و در ویندوزهای Windows10،Window8،Windows7  ، vista و xp وجود دارد. جهت ویندوزهای قدیمی مانند ویندوز ۹۵ و ۹۸وNT  کامپوننت  (personal web server)PWS   وجود داشت.
زمانی که مرور گر یک صفحه  asp را باز می کند IIS درخواست آن را به موتور asp داده و بعد از خواندن و اجرای خط به خط فایل، نسخه HTML فایل asp به مرورگر بازگردانده می شود.

 

1397/08/24 - 10:49:40