پیشنهاد ویژه طراحی سایت فروشگاه اینترنتی
تلفن ثابت
تلفن همراه

طراحی سایت در شیراز

مزایا و معایب قالب های آماده سایت

مزایا و معایب وردپرس

با اینکه استفاده از قالب های آماده برای طراحی سایت موجب صرفه‎جویی در هزینه‎ها، زمان و افزایش سرعت پیاده سازی وب سایت می‎گردد، اما متخصصین و کارشناسان طراحی وب سایت معتقدند معایب استفاده از قالب های آماده بسیار زیاد است.


معایب قالب های آماده در طراحی وب سایت ها:

 

1- تکراری بودن و لطمه وارد شدن به برند شرکت:

از آنجایی که این قالب ها، از سایت ها و برخی شرکت های طراحی سایت خریداری می‎شوند، هیچ تضمیمی وجود ندارد که در سایت های دیگری نیز مورد استفاده قرار نگیرند. بنابراین امکان فروش یک قالب آماده به چندین نفر وجود دارد و در نتیجه ممکن است قالب چند سایت مشابه یکدیگر شود.
این امر موجب کاهش امتیازات یک وب سایت و لطمه وارد شدن به برند شرکت می‎گردد.

 

2- فقدان امنیت:

امکان کپی‎‎برداری از وب سایت های که از قالب های آماده استفاده می‎کنند، بسیار زیاد است. در این موارد ‎حق تألیف از آنِ مدیران وب سایت نخواهد بود بنابراین هیچ امنیتی در سایت های که از قالب آماده استفاده می‎کنند، وجود ندارد.

 

3- مشکل تغییر کدها:

با توجه به این که طراحی قالب‎های آماده توسط شخص یا شرکت خاصی صورت می‎پذیرد امکان تغییرات آن با مشکل مواجه می‎شود و اگر نیاز به تغییرات باشد می‎بایست توسط کارشناسان طراحی وب سایت صورت پذیرد.
به عبارت روشن‎تر، از آنجایی که هر سایتی با کدهای HTML، CSS، ‎ Javascript و XML طراحی می‎گردد، طراح وب سایت می‎بایست توانایی تغییر این کدها را نیز داشته باشد. هنگام خرید قالب های آماده هیچ تضمینی در رابطه با توانایی شرکت فروشنده برای تغییر کدها وجود ندارد.


4- عدم مطابقت با سلیقه و اهداف مدیران وب سایت:

 هر سایت متشکل از دو پوسته است. اول پوسته اختصاصی که ساخت آن توسط طراح سایت انجام می‎شود و دوم پوسته عمومی به رایگان در اختیار افراد قرار می‎گیرد. در هنگام طراحی و ساخت سایت می‎توان پوسته های اختصاصی را مطابق خواست و سلیقه خود سفارش دهیم اما پوسته های رایگان طراحی وب سایت، قطعاً مطابق سلیقه و میل ما نخواهند بود زیرا امکانات محدودی را در اختیار ما می‎گذارند.

 

5- عدم مطابقت قالب های آماده با ورژن های موبایل و تبلت:

 با توجه به استفاده روزافزون از تبلت ها و موبایل، امروزه کاربرد کامپیوترها کمتر شده و این وسایل جای کامپیوترهای شخصی و رومیزی را پر کرده‎اند. از آنجایی که ورژن های موبایل و تبلت متفاوت از ورژن کامپیوتر می‎باشد می‎بایست وب سایت‏ها نیز حالت ریسپانسیو داشته باشند و در هر سه ورژن موبایل،‎pc ‎ و mac طراحی گردند.
 اکثر قالب های آماده حالت پاسخ گرا یا واکنشی ندارند.

 

6- فقدان خدمات پشتیبانی:

قالب های وب سایت می‎بایست هر چند وقت یک بار به روزرسانی شوند.‎ علاوه بر این، قالب های آماده نیازمند خدمات پشتیبانی نیز هستند که این امر نیازمند تخصص کافی در این زمینه می‎باشد.

 

7- عدم سازگاری قالب‎های آماده با الگوریتم موتورهای جستجو:

از دیگر معایب قالب های آماده می‎توان به عدم سازگاری این قالب ها با الگوریتم مرورگرها و موتورهای جستجو اشاره نمود.

 

8- نسخه کرک شده قالب های حرفه ای:

برخی با خرید یک قالب حرفه‎ای اقدام به شکستن قفل آن می‎ کنند و نسخه کرک شده قالب های حرفه‎ای را با نام «قالب‎های آماده طراحی وب سایت» به فروش می‎رسانند. کدهای این قالب ها دستخوش تغییرات زیادی گردیده که نتایج مطلوبی را برای مدیران وب سایت به بار نخواهد آورد.

1397/08/26 - 10:45:46